Japon Graphtec firmasının en çok tercih edilen CE model kesici plotteridir. Net kesim eni 61 ve 122 cm olan iki ayrı modeli mevcuttur. Modellerde yarım kesim ve tam kesim (kopartma) özellikleri mevcuttur. Tüm modellerde kamera ile otomatik poza tanıyarak şekil kesme ARMS5 özelliği standarttır. Modeller ayaklı (standlı) olup rulonun geri boşalmasını engelleyen özellik mevcuttur. Kalın malzemelerde tanjantal bıçak modu mevcuttur. Modellerde bilgisayara bağlanmak için hem usb, hem seri (RS232C) hem de ethernet lan network bağlantıları bulunmaktadır. Kesebildiği malzemeler ter türlü folyo, pvc ve polyester filmler, 600 gr/m2 ağırlığa kadar kağıt ve karton tabaka veya rulo malzemeler, mıknatıs folyolar, etiketler, rekleftör folyo veya tekstil malzemeleri, flock veya fleks tekstil malzemeleri ve diğerleridir. Tüm cihazlar Türkçe plug-in programı ile CorelDraw’dan veya Adobe Illustrator programlarından direk kesim yapar. İlaveten birlikte gelen kendi programı ile kesim yapılır. Tüm modeller 24 ay garantilidir. Ortalama kullanım ömrü 10 ile 15 yıl arasıdır.

Özellikler

450 gram kesim basınçı ve 1000 mm/sn maksimum hızla  çeşitli malzemeleri yüksek verimlilikle kesebilir.

484 mm, 712 mm, 1346 mm ebatlarında malzemeler yüklenebilir. Bu çeşitlilik birçok uygulamayı destekler.

Tabelalar için kendinden yapışkanlı vinil film, etiketler için kendinden yapışkanlı yazdırılabilir film / kağıt malzemeler ve  POP ürünler için kalın kağıt da dahil olmak üzere çok çeşitli malzemeler kullanılabilir.

Medya stoklayıcı, 5 m’ye kadar daha düzenli bir ortam beslemeyi sağlar. Kesim nesnesinin uzun boyu, otomatik kaplama fonksiyonunu kullanarak doğru ve dengeli kesim yapabilir.

Delik Açarak (Perfore) Kesim Özelliği             ~     Alt Taşıyıcı Olmadan Kesim Özelliği

Sezgisel Çalışma Özelliği :

Graphtec CE6000’in sezgisel çalışma panelinin kullanım basitliği büyük önem taşır. Hızla düzenlenir kullanıcı ayarları ile baskılı malzemenin kesimi için  otomatik poza işareti algılama sistemi tüm hizalamaları hatasız yapar.

Arkadan Aydınlatmalı Büyük LCD Ekran

CE6000 Plus’ın geniş LCD ekranını (240 x 128 nokta) ve tuş dokunmatik kontrol panelini kullanarak net bir şekilde gezin. Bu ekran, simge yönlendirmeli olup 10 dili desteklemektedir.

Basit Çalışma Modunda Kesmek Daha Kolaydır!

Basit mod : İki ayar menüsü, Basit ve Normal mevcuttur ve operatör tarafından isteğe göre seçilebilir. Basit çalışma modunda, ortam türünü seçmek de gerekli kesme koşullarını ayarlar.

Kesme Ayarlarını Kolaylaştırmak

CE6000’de farklı malzeme türleri için ön ayarlı 8 ayrı kesim seçeneği ayarlanabilir ve saklanabilir, böylece değişen malzemeler ve işler arasında geçiş yapmak kolaylaşır.

Yazılımlar (Software):

Yeni ve Geliştirilmiş Yazılımlarla İş Verimliliğini Artırır. İleri seviyede kesim tasarımları ve kesim plotter kontrolü sağlayan yeni gelişmiş Graphtec Pro Studio ve Cutting Master 4 yazılımları değişik işletim sistemlerinde çalışabilir.

Cutting Master4 (Win/Mac) Yazılımı

Cutting Master4 yazılımı, Adobe Illustrator ve Coreldraw’da çalışan bir plug-in yazılımdır. Direk olarak bu programlardan kesim alınabilir. Ekranda hazırlanan ile Graphtec kesici plottere gönderir, işin yanında, ön görüntüleme, poza tanım ayarları, kesim ayarları gibi bir çok ayarda bu programla gönderilir. Detay için tıklayınız.

Graphtec Pro Studio ve Plus (Win) Yazılımı

Kullanımı kolay, başlı başına bağımsız, özgürce tasarım yapılan, otomatik çizim gibi birçok önemli ve olmazsa olmazı özelliği içeren, kullanıcı lisanslı ile gelen harika bir programdır. Otomatik şekiller, gölgeleme ve düzenleme işlevleri gibi geliştirilmiş işlevleri içerir. Ayrıca plotter üzerindeki kolay kesim koşullarını ve diğer ayarları yapılandırabilir. Detay için tıklayınız.

Plotter Controller (Win) Yazılımı

Bu yazılım, CE6000 Plus’ın çeşitli ayarlarını bir bilgisayardan kontrol edebilir, böylece iş ve çalışma verimliliğini artar. Bu yazılım, herhangi bir yazılımın yazdır seçeneği tıklandığında aktif olur.

Graphtec Studio (Mac) Yazılımı

Mac iOS işletim sistemi için üretilmiştir. Kullanımı kolay, başlı otomatik şekiller, gölgeleme ve düzenleme işlevleri gibi geliştirilmiş işlevleri içerir. Ayrıca plotter üzerindeki kolay kesim koşullarını ve diğer ayarları yapılandırabilir.

5m Uzunluğa Kadar Güvenilir Malzeme Sürme (Tracking) Hassasiyeti

Yeni ortam stoklayıcı, daha dengeli bir malzeme sürümü sağlar.

Rulo Boşalma Frenleyicisi

Ağır ruloların düzgün bir şekilde yüklenmesine yardımcı olmak için bir fren sistemi dahil edilmiştir.

Orta Ayak Baskı Basıncı Değişimi

CE6000-120 Plus’da, merkez baskı makarasının basıncının değişik malzemelere uyacak şekilde iki ayarı vardır. Malzemede iz bırakmadan kararlı uzun kesimi sağlar.

Otomatik Poza Tanıma Sistemi
Baskı ve kesim işlerinde yüksek hassasiyette kesim için ARMS 5.0
detaylar için tıklayınız.

ARMS, basılmış pozaları saptamak için sensörleri kullanan, X ve Y yönünde aks hizalaması gerçekleştiren Gelişmiş Poza İşaret Algılama sisteminin bir kısaltmasıdır. Programdan gönderilen kesim verilerini, kesici plotter üzerinde bulunan malzemedeki baskılı görüntüye hizalar. Etiket veya etiket çıkartan Bas ve Kes işlerinde verimliliği önemli ölçüde artırır.

4 NOKTADAN EKSEN HİZALAMASI

Bu özellik gelişmiş algoritmaları kullanarak X ve Y eksenindeki eğriltmeleri ve daralmaları düzelterek telafi eder. Bu, daha doğru poza yapılmasına, Baskı ve Kesimin güvenilirliğini ve kalitesini geliştirir.

4 NOKTADAN EKSEN HİZALAMASI

Bu özellik gelişmiş algoritmaları kullanarak X ve Y eksenindeki eğriltmeleri ve daralmaları düzelterek telafi eder. Bu, daha doğru poza yapılmasına, Baskı ve Kesimin güvenilirliğini ve kalitesini geliştirir.

ÇOKLU POZA UYGULAMASI

Tasarım, RIP yazılımı kullanılarak matris kopyalama koşuluyla basıldığında, her kopya için poza tanıma ve kontur kesim eylemi tekrarlanır. BasKes uygulamaları için verimliliği önemli ölçüde artırır. Bu tür işlemler, Graphtec yazılımı kullanılarak konfigüre edilebilir. Destekleyen yazılımlar: Cutting Master 4, Cutting Master 3, Cutting Master 2, Graphtec Pro Studio / Graphtec Pro Studio Plus, Graphtec Studio

POZALI İŞLERİN SERİ ÜRETİMİ

Veriler ilk kez gönderildikten sonra, PC olmadan da birden çok kez kopyalanabilir ve kesimler alınabilir. Özellikle, BasKes uygulamalarının iş verimliliğini artar.