Plotter kesim makinemiz olan Graphtec CE6000 Plus modelimiz için uygun olan kesim programı ile ilgili teknik bilgilere sayfamızdan erişebilirsiniz. Daha fazla bilgi için +90 212 637 37 10 nolu telefondan veya info@trutape.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cutting Master 4, Adobe Illustrator ve CorelDRAW Graphics Suite için eklenti bir yazılımdır. Illustrator’un veya CorelDRAW’un popüler tasarım yazılımıyla oluşturulan işlerini kesiciye gönderir, kesiciyi kontrol etmek için de kullanılabilir. Ön izleme penceresi, kesim ayarları ve diğer birçok çeşitli özelliklere sahiptir. Kolay bir işlemle kesiciden eksiksiz olarak faydalanmanızı sağlar.

Plotter 1

Tasarımı Oluşturun

Illustrator Pic

Cutting Master 4

Cutting Master 1

Cutting Master 4

Cutting Master 1

Önemli ve Yararlı Özellikler :
Değişik Uygunlukta Poza İşaretleri Oluşturun :

Kayıt işaretleri, tasarım uygulama yazılımının sanat yönetim kuruluna eklenebilir. Desen nesnesinin boyutuna ve Baskı ve Kes uygulamalarında eksen hizalamasının hassaslığına göre 10 desenden seçilebilir.

Nesneyi Bölme 1
Nesneyi Bölme 2

Otomatik Büyük İşleri Bölme ve Döşeme (Nesneyi Bölme) :

Kesici nesne daha küçük kiremitlere ayrılabilir. Nesne, birden çok panel tarafından yapılan yüzeye yerleştirilmesi gerektiğinde veya ortamın genişliğinden daha büyük olduğunda, nesne sığması için boyuta bölünebilir.

Matriks (Çoğaltarak) Kopyalama

Aynı nesnenin birden çok kopyasını oluşturmak için kullanılır.

Nesne, belirtilen matris koşulunda kopyalanır.

Nesneyi Bölme 3
Nesneyi Bölme 4

Kolay Ayıklama Çizgileri ve Çerçeveleri :

Kesilen işlerim malzeme üzerinde daha kolay ayıklanıp, soyulması için isteğe bağlı olarak, kesimlerin arasına ve/veya etrafına çizgiler çerçeveler atılır.  Böylece firesiz, daha hızlı ve hatasız malzeme soyumu ayıklanması gerçekleşir.

Takım atama

Kesici usta 4 takım koşulu her rengi veya katmanı atayabilir. Her renk veya katman için kuvvet, hız, kalite (ivme) ve diğerleri gibi takım koşulu ayarları belirlenebilir. Farklı türden işlemlerle tek bir iş ortamında gerçekleştirilebilir.

FCX2000’de ARMS 6.0’ı destekler

ARMS (Gelişmiş Kayıt İşaret Algılama sistemi) 6.0’ı destekler. Kırpma işaretini destekleme, ters tarafta destekleyici işleme, ters renk işareti gibi yeni işlevler mevcuttur. Kullanılabilirliği arttırır.

USB flash bellek kullanarak çevrimdışı işlem

Plot verileri, Cutting Master 4 kullanılarak tasarımdan oluşturulmuş, daha sonra USB belleğine kaydedilmiştir. Arsa verileri dosyası çizici üzerindeki USB’den seçilebilir, daha sonra kesme işlemi gerçekleştirilir. Bu basitleştirilmiş çalışma akışı, kullanıcıların bir bilgisayar olmadan çalışmasını sağlar. [Uyumlu Modeller] FCX2000

Nesneyi Bölme 5

USB flash bellekli barkod kullanan veri yönetimi

Yazdırma ve kesme işleminde, arsa verileri, ortam üzerinde basılan barkodu tarayarak USB flaş belleğinden otomatik olarak seçilir. Barkod, Kesme Master 4 kullanılarak oluşturulur. Bu, yanlış verilerin kullanılmasını önler ve çalışma verimliliğini artırır.

[Uyumlu Modeller] FCX2000

Nesneyi Bölme 6
Ters taraf Kesme ve Katlama

Kayıt işaretli verilerin kopyası

Veriler ilk kez gönderildikten sonra, PC olmadan birden çok kez kopyalanabilir. FCX2000’de ilk dört işaret, ilk sayfada taranır ve yalnızca sonraki sayfalardaki ilk işaretler taranır. Kesme Master 4, FCX 2000’i bu durumda kopya yürütmek üzere yapılandırabilir. Bu, tarama algılama süresini kısaltarak verimliliği artırır. [Uyumlu Modeller] CE6000 PLUS

Ters taraf Kesme / Katlama işaretlerini kullanarak katlama

Ortamın ters tarafında işlem yapılırsa bile, kesme ve katlama baskılı grafiklerle hizalanabilir. Bu, yazdırılan grafikte herhangi bir çizik veya hasar oluşmasını önler. Kesme Master 4, FCX2000’i bu durumda işlemi yürütmek üzere yapılandırabilir.

[Uyumlu Modeller] FCX2000

Kayıt İşaretli Verilerin Kopyası
Standart Kırpma İzleri

Genişletilmiş kesme alanı

Kesim alanını, kayıt işaretleri ile çevrili alanın dışındaki nesneleri içerecek şekilde genişletir. Üretim verimliliği, medya atıklarının azaltılması ile arttırılmıştır. [Uyumlu Modeller] CE6000 PLUS

Standart kırpma izleri tarafından desteklenmektedir

Kesme, endüstri standardı kırpma izlerini basarak basılı grafiğe hizalanır. Graphtec yazılımı ile özel işaretler eklemek gerekli değildir. Cutting Master 4, kırpma izi hakkında Adobe Illustrator’dan bilgi alabilir ve FCX2000’e gönderebilir.

Ters Renkte Kayıt İşaretleri Oluşturma
Ters Renkte Kayıt İşaretleri Oluşturma 2

Ters renkte kayıt işaretleri oluşturma

Cutting Master 4, normal stil veya ters stillerden biri olan kayıt işaretlerini oluşturabilir. ters stil işareti ters renkte olup parlak veya parlak renk türü gibi ortamdaki işareti algılayabiliyor. Baskı ve Kes uygulamaları için uyumlu ortamı genişletmeyi sağlar.

[Uyumlu Modeller] CE6000 PLUS

Sistem Gereksinimi ve Fonksiyonları :

Desteklenen Modeller :  CE6000 PLUS

Desteklenen İşletim Sistemleri : Windows 10 / 8.1 / 8/7, Mac OSX 10.7 – 10.11 / macOS 10.12 (Sierra) – 10.13 (Yüksek Sierra)

Desteklenen Diğer Yazılımlar :  Adobe Illustrator CC2017 / CC2015.3 / CC2015 / CC2014 / CC / CS6 / CS5 / CS4 (CS4, Windows işletim sisteminde desteklenir).

CorelDRAW Graphics Suite 2017 / X8 / X7 / X6 / X5 / X4

Poza Tanıma İşlev Özellikleri ve Diğerleri :

■ İşaretlerin sayısı: 2/3/4 puan

■ Çoklu işaret telafisi

■ Segment alanı kompanzasyonu

■ Genişletilmiş efektif kesim alanı

■ İlk mark telafisi

■ Ters taraftaki destek işlemi

■ Ters renkli

■ Adobe Illustrator’un kırpma işareti (Japonca / Roma türü)

■ Kesim verilerini USB flash belleğe kaydedin

■ Barkod oluşturun ve arsa verisi ile kaydedin

Plotter Kontrol Özellikleri :

■ Matris kopyalama (dikey ve yatay yön)

■ Birden fazla geçiş

■ Kesme koşullarını ayarlayın (beş öğe)

■ Renk veya tabaka ile kesme koşullarını ata

■ Kesme koşullarını ithal veya ihraç edin

■ Çoklu kesici bağlantısını destekleyin

Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.